XXVI edycja OLIMPIADY

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Olimpiada jest przedsięwzięciem wieloetapowym i obejmuje następujące szczeble:
  • szkolny, czyli podstawowy, 
  • rejonowy, 
  • okręgowy (inaczej wojewódzki)
  • centralny, czyli finał. 
W roku szkolnym 2017/2018 Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół podstawowych (klasy 7 i 8), gimnazjów oraz szkół średnich zarówno publicznych, jak i niepublicznych, z podziałem na dwie kategorie wiekowe:
  • kategoria I – uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum,
  • kategoria II – uczniowie szkół średnich.
Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. Najlepsi uczestnicy etapu szkolnego, w dalszych etapach dodatkowo muszą zaprezentować swoje umiejętności, przeprowadzając akcje sportowe i prozdrowotne w swoich środowiskach lokalnych, a w finale przystępując do egzaminu z pierwszej pomocy. W tym roku po raz kolejny partnerem Olimpiady jest Coca-Cola HBC Polska. Partnerem merytorycznym jest Koło Naukowe Dietetyków Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 
O ponowne objęcie patronatem tegorocznej edycji Olimpiady wystąpiliśmy do: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Instytutu Żywności i Żywienia, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Krajowego Centrum ds. AIDS, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 
 
Jak zgłosić się do Olimpiady?
 
Pierwszy etap Olimpiady odbędzie w szkołach w dniach 13-17 listopada 2017 r. 
Jeśli jesteś uczniem i chcesz wziąć udział w Olimpiadzie  - zgłoś się do opiekuna Szkolnego Koła PCK lub dyrektora szkoły. 
Jeśli jesteś opiekunem SK PCK lub dyrektorem szkoły i chcesz, aby Twoi uczniowie mogli wziąć udział w Olimpiadzie – zgłoś się do Oddziału Rejonowego PCK lub Oddziału Okręgowego PCK.  Tam w zależności od wybranej formy przeprowadzenia testu, czekają gotowe pytania testowe w wersji papierowej lub wskazówki jak wziąć udział w teście on-line. Wykaz wszystkich oddziałów rejonowych i okręgowych PCK znajdziecie Państwo TU
Chcesz wziąć udział w wersji on-line? Skorzystaj z poniższych instrukcji obsługi.
 

Instrukcja dla uczniów

 

Zobacz nasz FILM:
 

Zobacz też:

Profil Facebook - Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Profil Facebook - Zrównoważoną przyszłosć tworzymy już teraz

NAGRODA

Finaliści w kategorii II po raz kolejny powalczą o indeks na wybrany kierunek Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wyróżnieniem dla najlepszych uczestników jest również sam wyjazd na finał – olimpijczycy spędzą razem trzy dni uczestnicząc w dodatkowych szkoleniach, zdobywając nowe umiejętności, integrując się i dobrze się bawiąc.

OLIMPIADA W LICZBACH

W roku szkolnym 2016/2017 w Olimpiadzie ogółem wzięło udział ok. 34 000 uczniów z  1400 szkół. Od 2002 r. w Olimpiadzie wzięło udział prawie 450 000 uczniów.

TERMINARZ 

Etap szkolny: 13 – 17 listopada 2017 roku
Etap rejonowy: 15 grudnia 2017 roku
Etap okręgowy: 15 marca 2018 roku
FINAŁ: 24 - 27 maja 2018 roku

 

PATRONATY :